Produkte > CORNELL DUBILIER > 715P473912MD3
715P473912MD3
715P473912MD3 Cornell Dubilier
34715p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Film 0.047uF 1200V PP 10% (41.9 X 18.8 X 20.3mm) Radial Wound 27.8mm 85°C
auf Bestellung 838 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 27
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 715P473912MD3 Cornell Dubilier
Description: CAP FILM 0.047UF 10% 1.2KVDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 1.094" (27.80mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 475V, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Height - Seated (Max): 1.051" (26.70mm), Capacitance: 0.047 µF, Size / Dimension: 0.740" Dia x 1.650" L (18.80mm x 41.90mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
715P473912MD3 Hersteller : Knowles Corporation 715p717p.pdf Category: THT Film Capacitors
Description: Capacitor: polypropylene; ORANGE; 47nF; 475VAC; 18.8x41.9mm; THT
Manufacturer series: ORANGE
Operating temperature: -55...85°C
Type of capacitor: polypropylene
Mounting: THT
Capacitance: 47nF
Body dimensions: 18.8x41.9mm
Terminal pitch: 27.8mm
Tolerance: ±10%
Operating voltage: 475V AC
Leads: for soldering
auf Bestellung 838 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 19
715P473912MD3 715P473912MD3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 715p717p.pdf Description: CAP FILM 0.047UF 10% 1.2KVDC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 1.094" (27.80mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 475V
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Height - Seated (Max): 1.051" (26.70mm)
Capacitance: 0.047 µF
Size / Dimension: 0.740" Dia x 1.650" L (18.80mm x 41.90mm)
Produkt ist nicht verfügbar
715P473912MD3 715P473912MD3 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 715p.pdf Film Capacitors 47nF 100V 10% Orange Drop