716P10256JD3
716P10256JD3 Cornell Dubilier Knowles
716p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1000PF 5% 600VDC RADIAL
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.500" (12.70mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 600V
Height - Seated (Max): 0.713" (18.10mm)
Capacitance: 1000 pF
Size / Dimension: 0.701" L x 0.272" W (17.80mm x 6.90mm)
auf Bestellung 745 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 716P10256JD3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 1000PF 5% 600VDC RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.500" (12.70mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 600V, Height - Seated (Max): 0.713" (18.10mm), Capacitance: 1000 pF, Size / Dimension: 0.701" L x 0.272" W (17.80mm x 6.90mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
716P10256JD3 716P10256JD3 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 716p-3081765.pdf Film Capacitors 1nF 600V 5% Orange Drop
auf Bestellung 425 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
716P10256JD3 716P10256JD3 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 716p.pdf Film Capacitors 1nF 600V 5% Orange Drop
auf Bestellung 1229 Stücke:
716P10256JD3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 716p-355374.pdf Film Capacitors 1000pF 600V 5% Orange Drop