716P10454LA3
716P10454LA3 Cornell Dubilier - CDE
716p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 100nF 400V 5% ORANGE DROP
auf Bestellung 835 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 716P10454LA3 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 1.031" (26.20mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.953" (24.20mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.1 µF, Size / Dimension: 1.252" L x 0.421" W (31.80mm x 10.70mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
716P10454LA3 716P10454LA3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 716p.pdf Description: CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC RADIAL
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 1.031" (26.20mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.953" (24.20mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.1 µF
Size / Dimension: 1.252" L x 0.421" W (31.80mm x 10.70mm)