716P39356KB3
716P39356KB3 Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
716p-3081765.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Film Capacitors 39nF 600V 5% Orange Drop
auf Bestellung 1312 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 716P39356KB3 Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP FILM 0.039UF 5% 600VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.688" (17.48mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 600V, Height - Seated (Max): 1.012" (25.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.039 µF, Size / Dimension: 0.902" L x 0.480" W (22.90mm x 12.20mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
716P39356KB3 716P39356KB3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 716p.pdf Description: CAP FILM 0.039UF 5% 600VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.688" (17.48mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 600V
Height - Seated (Max): 1.012" (25.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.039 µF
Size / Dimension: 0.902" L x 0.480" W (22.90mm x 12.20mm)
auf Bestellung 268 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
716P39356KB3 716P39356KB3 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 716p.pdf Film Capacitors 39nF 600V 5% Orange Drop