716P47354KA3
716P47354KA3 Cornell Dubilier - CDE
716p-3081765.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 47nF 400V 5% Orange Drop
auf Bestellung 182 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 716P47354KA3 Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.688" (17.48mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 200V, Voltage Rating - DC: 400V, Height - Seated (Max): 0.870" (22.10mm), Capacitance: 0.047 µF, Size / Dimension: 0.902" L x 0.390" W (22.90mm x 9.90mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
716P47354KA3 716P47354KA3 Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 716p.pdf Description: CAP FILM 0.047UF 5% 400VDC RAD
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.688" (17.48mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 200V
Voltage Rating - DC: 400V
Height - Seated (Max): 0.870" (22.10mm)
Capacitance: 0.047 µF
Size / Dimension: 0.902" L x 0.390" W (22.90mm x 9.90mm)