716P682510KB3
716P682510KB3 Cornell Dubilier Knowles
716p.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 6800PF 5% 1KVDC RADIAL
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 450V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.803" (20.40mm)
Capacitance: 6800 pF
Size / Dimension: 0.850" L x 0.339" W (21.60mm x 8.60mm)
auf Bestellung 972 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 716P682510KB3 Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 6800PF 5% 1KVDC RADIAL, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: Audio; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 450V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.803" (20.40mm), Capacitance: 6800 pF, Size / Dimension: 0.850" L x 0.339" W (21.60mm x 8.60mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
716P682510KB3 716P682510KB3 Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 716p.pdf Film Capacitors 6800pF 100V 5% Orange Drop
auf Bestellung 625 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
716P682510KB3 716P682510KB3 Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 716p.pdf Film Capacitors 6800pF 100V 5% Orange Drop
auf Bestellung 624 Stücke:
716P682510KB3 716P682510KB3 Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 716p.pdf Film Capacitors 6800pF 100V 5% Orange Drop