Produkte > GRAYHILL > 71A30-01-6-02N
71A30-01-6-02N
71A30-01-6-02N Grayhill
Rotary_71-335206.pdf
Hersteller: Grayhill
Rotary Switches Rotary Switch, 1/8" shaft, 30°, 1 deck, 6 pole/deck, 2 position/pole, non-shorting
auf Bestellung 23 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 71A30-01-6-02N Grayhill
Description: SWITCH ROTARY 2POS 250MA 115V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 2, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 6, Circuit per Deck: 6PDT, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 19.33mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote 71A30-01-6-02N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
71A30-01-6-02N 71A30-01-6-02N Hersteller : Grayhill Inc. 71-datasheet.pdf Description: SWITCH ROTARY 2POS 250MA 115V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 2
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 6
Circuit per Deck: 6PDT
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 19.33mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V