Produkte > GRAYHILL > 71BD30-01-2-AJN
71BD30-01-2-AJN
71BD30-01-2-AJN Grayhill
grhls01221-1.pdf
Hersteller: Grayhill
Rotary Switches Rotary Switch 1/4in shaft Adj Stop 30deg
auf Bestellung 129 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 71BD30-01-2-AJN Grayhill
Description: SWITCH ROTARY 2-6POS 250MA 115V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 2 ~ 6, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 2, Circuit per Deck: DP6T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Adjustable, Depth Behind Panel: 19.33mm, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
71BD30-01-2-AJN 71BD30-01-2-AJN Hersteller : Grayhill Inc. 71-datasheet.pdf Description: SWITCH ROTARY 2-6POS 250MA 115V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 2 ~ 6
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 2
Circuit per Deck: DP6T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Adjustable
Depth Behind Panel: 19.33mm
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V
auf Bestellung 185 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
71BD30-01-2-AJN 71BD30-01-2-AJN Hersteller : GRAYHILL 1884224.pdf Description: GRAYHILL - 71BD30-01-2-AJN - Drehschalter, 6 Positionen, 2-polig, 30 °, 300 mA, 115 V, 71 Series
tariffCode: 85365080
Schaltwinkel: 30°
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Anzahl der Schalterpositionen: 6 Positionen
AC-Kontaktstrom, max.: 300mA
DC-Kontaktspannung, max.: 30V
euEccn: NLR
DC-Kontaktstrom, max.: 300mA
Beleuchtung: Nicht beleuchtet
Polzahl: 2-polig
AC-Kontaktspannung, max.: 115V