Produkte > GRAYHILL INC. > 71BD30-04-4-AJS
71BD30-04-4-AJS
71BD30-04-4-AJS Grayhill Inc.
71-datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 2-3POS 250MA 115V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 2 ~ 3
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 4
Number of Poles per Deck: 4
Circuit per Deck: 4P3T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Shorting (MBB)
Index Stops: Adjustable
Depth Behind Panel: 35.94mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 71BD30-04-4-AJS Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 2-3POS 250MA 115V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 2 ~ 3, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 4, Number of Poles per Deck: 4, Circuit per Deck: 4P3T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Shorting (MBB), Index Stops: Adjustable, Depth Behind Panel: 35.94mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote 71BD30-04-4-AJS
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
71BD30-04-4-AJS 71BD30-04-4-AJS Hersteller : Grayhill Mech_Encoder_71-553559.pdf Rotary Switches Rotary Switch, 1/4" shaft, adjustable stop, 30°, 4 deck, 4 pole/deck, shorting