Produkte > GRAYHILL > 71BF36-04-1-10N-C
71BF36-04-1-10N-C
71BF36-04-1-10N-C Grayhill
7db2d6_722e8733f0b648279c4a72d5dc51b7e8.pdf
Hersteller: Grayhill
Switch Rotary SP10T 10 Flatted Shaft PC Pins 0.3A 115VAC 30VDC
auf Bestellung 91 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 71BF36-04-1-10N-C Grayhill
Description: SWITCH ROTARY 10POS 250MA 115V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 10, Termination Style: PC Pin, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 36°, Number of Decks: 4, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP10T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Continuous, Depth Behind Panel: 35.94mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote 71BF36-04-1-10N-C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
71BF36-04-1-10N-C 71BF36-04-1-10N-C Hersteller : Grayhill Inc. 71-datasheet.pdf Description: SWITCH ROTARY 10POS 250MA 115V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 10
Termination Style: PC Pin
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 36°
Number of Decks: 4
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP10T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Continuous
Depth Behind Panel: 35.94mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V