Produkte > GRAYHILL > 71BS30-01-1-03S
71BS30-01-1-03S Grayhill
Hersteller: Grayhill
Rotary Switches ElectricalSwitch Rotary NotOver5Amp
auf Bestellung 25 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 71BS30-01-1-03S Grayhill
Description: SWITCH ROTARY 3POS 250MA 115V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 3, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 1, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP3T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Shorting (MBB), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 19.33mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote 71BS30-01-1-03S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
71BS30-01-1-03S 71BS30-01-1-03S Hersteller : Grayhill Inc. Description: SWITCH ROTARY 3POS 250MA 115V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 3
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 1
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP3T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Shorting (MBB)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 19.33mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V