Produkte > GRAYHILL > 71BS30-03-3-04N
71BS30-03-3-04N GRAYHILL
71-datasheet.pdf
Hersteller: GRAYHILL
Category: Rotary Switches
Description: Switch: rotary; on panel; Leads: for soldering; Contacts: Ag; 71
Mounting: on panel
Type of switch: rotary
Max. contact resistance:: 50mΩ
Min. insulation resistance: 1GΩ
Manufacturer series: 71
Contact material: Ag
Leads: for soldering
auf Bestellung 19 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 71BS30-03-3-04N GRAYHILL
Description: SWITCH ROTARY 4POS 250MA 115V, Features: Shaft and Panel Sealed, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 4, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 3, Number of Poles per Deck: 3, Circuit per Deck: 3P4T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 30.40mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote 71BS30-03-3-04N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
71BS30-03-3-04N 71BS30-03-3-04N Hersteller : Grayhill Inc. 71-datasheet.pdf Description: SWITCH ROTARY 4POS 250MA 115V
Features: Shaft and Panel Sealed
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 4
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 3
Number of Poles per Deck: 3
Circuit per Deck: 3P4T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 30.40mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
71BS30-03-3-04N 71BS30-03-3-04N Hersteller : Grayhill Mech_Encoder_71-553559.pdf Rotary Switches Rotary Switch, 1/4" shaft, shaft/panel seal, 30°, 3 deck, 3 pole/deck, 4 position/pole, non-shorting