71MAS30-02B08N GRAYHILL / PARTNER STOCK
1884224.pdf
Hersteller: GRAYHILL / PARTNER STOCK
Description: GRAYHILL / PARTNER STOCK - 71MAS30-02B08N - Drehschalter, 71 Series
tariffCode: 85365015
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
Produktpalette: 71 Series
SVHC: No SVHC (21-Jan-2025)
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 71MAS30-02B08N GRAYHILL / PARTNER STOCK
Description: SWITCH ROTARY 8POS 250MA 115V, Features: Shaft and Panel Sealed, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 8, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 9.53mm, Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 2, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP8T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 27.87mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote 71MAS30-02B08N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
71MAS30-02B08N 71MAS30-02B08N Hersteller : Grayhill Inc. Description: SWITCH ROTARY 8POS 250MA 115V
Features: Shaft and Panel Sealed
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 250mA (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 8
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 9.53mm
Actuator Type: Flatted (3.17mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 2
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP8T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 27.87mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 30 V