72927-C-80
72927-C-80 Pomona Electronics
download?token=0lWh4qI1
Hersteller: Pomona Electronics
Description: TEST LEAD BNC TO BANANA 80"
Packaging: Bag
Voltage - Rated: 500V
Color: Black and Red
Configuration: BNC to Banana
1st Connector: BNC, Male Plug
2nd Connector: Banana Plug, Single, Stackable (2)
Material - Insulation: Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Cable Length: 80.0" (2032.00mm)
Part Status: Active
Current Rating (Amps): 3 A
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 72927-C-80 Pomona Electronics
Description: POMONA - 72927-C-80 - Messleitung, BNC-Stecker auf 4mm-Bananenstecker, 500V, 3A, 2.032m, tariffCode: 90309000, BNC-Steckverbinder: BNC-Stecker, rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: TBA, Anschlusslänge - metrisch: 2m, isCanonical: Y, Anschlusslänge - imperial: 79", usEccn: EAR99, Nennstrom: 3A, Teststecker B: 4mm-Bananenstecker, mit Kragen, euEccn: NLR, Isolatorfarbe: -, Produktpalette: 72927-C Series, productTraceability: No, Nennspannung: 500Vrms, SVHC: No SVHC (15-Jun-2015).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
72927-C-80 72927-C-80 Hersteller : Pomona Electronics download?token=0lWh4qI1 Test Plugs & Test Jacks Insulated BNC (M) / 4mm Plugs 80" long
auf Bestellung 46 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
72927-C-80 72927-C-80 Hersteller : Pomona d72927_2_14_06.pdf Test 2.032m BNC to 2(Banana Plug) PL-PL
auf Bestellung 15 Stücke:
Mindestbestellmenge: 3
72927-C-80 72927-C-80 Hersteller : POMONA 210261.pdf Description: POMONA - 72927-C-80 - Messleitung, BNC-Stecker auf 4mm-Bananenstecker, 500V, 3A, 2.032m
tariffCode: 90309000
BNC-Steckverbinder: BNC-Stecker
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
Anschlusslänge - metrisch: 2m
isCanonical: Y
Anschlusslänge - imperial: 79"
usEccn: EAR99
Nennstrom: 3A
Teststecker B: 4mm-Bananenstecker, mit Kragen
euEccn: NLR
Isolatorfarbe: -
Produktpalette: 72927-C Series
productTraceability: No
Nennspannung: 500Vrms
SVHC: No SVHC (15-Jun-2015)
auf Bestellung 12 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Test lead; 3A; BNC plug,banana plug 4mm x2; insulated; Len: 2m
Type of test accessories: test lead
Rated voltage: 0.15kV
Current rating: 3A
Test lead configuration: banana plug 4mm x2; BNC plug
Connector variant: insulated
Cable length: 2m
Colour: black-red
Manufacturer series: 72927-C
Impedance: 50Ω
Conform to the norm: CAT I 500V; CAT III 150V; EN 61010