73E6R050J
73E6R050J CTS Resistor Products
CTS-Resistors-73Lx-73Ex-Series-Datasheet.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES 0.05 OHM 5% 1W 2010
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±5%
Package / Case: 2010 (5025 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 2010
Height - Seated (Max): 0.028" (0.71mm)
Part Status: Active
Resistance: 50 mOhms
auf Bestellung 24000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 73E6R050J CTS Resistor Products
Description: RES 0.05 OHM 5% 1W 2010, Power (Watts): 1W, Tolerance: ±5%, Features: Current Sense, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2010 (5025 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 2010, Height - Seated (Max): 0.028" (0.71mm), Part Status: Active, Resistance: 50 mOhms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
73E6R050J 73E6R050J Hersteller : CTS 008-0337-0.pdf Res Thick Film 2010 0.05 Ohm 5% 1W ±100ppm/°C Pad SMD T/R
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
73E6R050J 73E6R050J Hersteller : CTS Electronic Components ctsc-s-a0010703837-1.pdf Current Sense Resistors - SMD 0.05ohms 5%
Mindestbestellmenge: 2
73E6R050J 73E6R050J Hersteller : CTS Resistor Products CTS-Resistors-73Lx-73Ex-Series-Datasheet.pdf Description: RES 0.05 OHM 5% 1W 2010
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±5%
Features: Current Sense
Packaging: Cut Tape (CT)
Composition: Thick Film
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 2010
Part Status: Active
Resistance: 50 mOhms