73M1R010F
73M1R010F CTS Resistor Products
CTS-Resistors-73M1-Series-Datasheet.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES 0.01 OHM 1% 1W 2512
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±1%
Features: Current Sense
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2512 J-Lead
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.244" L x 0.122" W (6.20mm x 3.10mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 180°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 2512
Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm)
Resistance: 10 mOhms
auf Bestellung 26000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 73M1R010F CTS Resistor Products
Description: RES 0.01 OHM 1% 1W 2512, Power (Watts): 1W, Tolerance: ±1%, Features: Current Sense, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 2512 J-Lead, Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.244" L x 0.122" W (6.20mm x 3.10mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 180°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 2512, Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm), Resistance: 10 mOhms.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
73M1R010F 73M1R010F Hersteller : CTS Electronic Components CTS_02142020_Series 73M.pdf Current Sense Resistors - SMD 0.01ohms 1%
auf Bestellung 2947 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
73M1R010F 73M1R010F Hersteller : CTS Resistor Products CTS-Resistors-73M1-Series-Datasheet.pdf Description: RES 0.01 OHM 1% 1W 2512
Power (Watts): 1W
Tolerance: ±1%
Features: Current Sense
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 2512 J-Lead
Composition: Thick Film
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 2512
Resistance: 10 mOhms