741X043102JP
741X043102JP CTS Resistor Products
74x_Series.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 2 RES 1K OHM 0404
Resistance (Ohms): 1k
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power Per Element: 63mW
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Height - Seated (Max): 0.018" (0.45mm)
Grade: Automotive
Part Status: Active
Number of Resistors: 2
Qualification: AEC-Q200
auf Bestellung 10000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 741X043102JP CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 2 RES 1K OHM 0404, Resistance (Ohms): 1k, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Power Per Element: 63mW, Circuit Type: Isolated, Number of Pins: 4, Package / Case: 0404 (1010 Metric), Convex, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR, Height - Seated (Max): 0.018" (0.45mm), Grade: Automotive, Part Status: Active, Number of Resistors: 2, Qualification: AEC-Q200.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
741X043102JP 741X043102JP Hersteller : CTS Resistor Products 74x_Series.pdf Description: RES ARRAY 2 RES 1K OHM 0404
Packaging: Cut Tape (CT)
Resistance (Ohms): 1k
Tolerance: ±5%
Power Per Element: 63mW
Mounting Type: Surface Mount
Part Status: Active
Number of Resistors: 2
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q200
auf Bestellung 19000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
741X043102JP 741X043102JP Hersteller : CTS Electronic Components 74x-1133528.pdf Resistor Networks & Arrays 1Kohms 25V 5%