741X083472JP
741X083472JP CTS Resistor Products
74x_Series.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 0804
Resistance (Ohms): 4.7k
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power Per Element: 63mW
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Grade: Automotive
Number of Resistors: 4
Qualification: AEC-Q200
auf Bestellung 40000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 741X083472JP CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 0804, Resistance (Ohms): 4.7k, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Power Per Element: 63mW, Circuit Type: Isolated, Number of Pins: 8, Package / Case: 0804, Convex, Long Side Terminals, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR, Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Grade: Automotive, Number of Resistors: 4, Qualification: AEC-Q200.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
741X083472JP 741X083472JP Hersteller : CTS 74x.pdf Res Thick Film Array 4.7K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/°C ISOL 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Medical T/R
auf Bestellung 80000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10000
741X083472JP 741X083472JP Hersteller : CTS Resistor Products 74x_Series.pdf Description: RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 0804
Packaging: Cut Tape (CT)
Resistance (Ohms): 4.7k
Tolerance: ±5%
Power Per Element: 63mW
Mounting Type: Surface Mount
Number of Resistors: 4
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q200
Mindestbestellmenge: 112
741X083472JP 741X083472JP Hersteller : CTS Electronic Components 74x_Series.pdf Resistor Networks & Arrays 4.7Kohms 25V 5%