Produkte > CTS > 741X163101JP
741X163101JP
741X163101JP CTS
74x.pdf
Hersteller: CTS
Res Thick Film Array 100 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/°C ISOL 16-Pin 1506(8 X 0602) Convex SMD Medical T/R
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1271
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 741X163101JP CTS
Description: RES ARRAY 8 RES 100 OHM 1506, Resistance (Ohms): 100, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Power Per Element: 63mW, Circuit Type: Isolated, Number of Pins: 16, Package / Case: 1506, Convex, Long Side Terminals, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.156" L x 0.063" W (3.95mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR, Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Grade: Automotive, Number of Resistors: 8, Qualification: AEC-Q200.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
741X163101JP 741X163101JP Hersteller : CTS Resistor Products 74x_Series.pdf Description: RES ARRAY 8 RES 100 OHM 1506
Resistance (Ohms): 100
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power Per Element: 63mW
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.156" L x 0.063" W (3.95mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Qualification: AEC-Q200
auf Bestellung 30000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5000
Resistance (Ohms): 100
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Power Per Element: 63mW
Mounting Type: Surface Mount
Qualification: AEC-Q200
Mindestbestellmenge: 36
741X163101JP 741X163101JP Hersteller : CTS Electronic Components 74x-1133528.pdf Resistor Networks & Arrays 100ohms 25V 5%