742C083472JP
742C083472JP CTS Resistor Products
74x_Series.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 1206
Resistance (Ohms): 4.7k
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Power Per Element: 63mW
Circuit Type: Isolated
Number of Pins: 8
Package / Case: 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Grade: Automotive
Number of Resistors: 4
Qualification: AEC-Q200
auf Bestellung 127850 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 742C083472JP CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 1206, Resistance (Ohms): 4.7k, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Power Per Element: 63mW, Circuit Type: Isolated, Number of Pins: 8, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Grade: Automotive, Number of Resistors: 4, Qualification: AEC-Q200.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
742C083472JP 742C083472JP Hersteller : CTS Electronic Components 74x-1770946.pdf Resistor Networks & Arrays 4.7Kohms 50V 5%
auf Bestellung 31438 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
742C083472JP 742C083472JP Hersteller : CTS Resistor Products 74x_Series.pdf Description: RES ARRAY 4 RES 4.7K OHM 1206
Resistance (Ohms): 4.7k
Tolerance: ±5%
Packaging: Cut Tape (CT)
Power Per Element: 63mW
Circuit Type: Isolated
Number of Pins: 8
Mounting Type: Surface Mount