742C083562JTR
742C083562JTR CTS Resistor Products
CTS-Resistors-74x-Series-Datasheet.pdf
Hersteller: CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 4 RES 5.6K OHM 1206
Packaging: Tape & Reel (TR)
Resistance (Ohms): 5.6k
Tolerance: ±5%
Power Per Element: 63mW
Temperature Coefficient: ±200ppm/°C
Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm)
Part Status: Obsolete
Produktbewertung abgeben
Technische Details 742C083562JTR CTS Resistor Products
Description: RES ARRAY 4 RES 5.6K OHM 1206, Packaging: Tape & Reel (TR), Resistance (Ohms): 5.6k, Tolerance: ±5%, Power Per Element: 63mW, Circuit Type: Isolated, Number of Pins: 8, Package / Case: 1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals, Temperature Coefficient: ±200ppm/°C, Size / Dimension: 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: DDR SDRAM, DRAM, MDDR, Height - Seated (Max): 0.028" (0.70mm), Part Status: Obsolete, Number of Resistors: 4, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q200.
Weitere Produktangebote 742C083562JTR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
742C083562JTR 742C083562JTR Hersteller : CTS Resistor Products CTS-Resistors-74x-Series-Datasheet.pdf Description: RES ARRAY 4 RES 5.6K OHM 1206
Packaging: Cut Tape (CT)
Resistance (Ohms): 5.6k
Tolerance: ±5%
Power Per Element: 63mW
Mounting Type: Surface Mount