Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > 74AC11240DBRG4
74AC11240DBRG4
74AC11240DBRG4 Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252F74ac11240
Hersteller: Texas Instruments
Description: IC BUFF INVERT 5.5V 24SSOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 24-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Output Type: 3-State
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 2
Logic Type: Buffer, Inverting
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 3V ~ 5.5V
Number of Bits per Element: 4
Current - Output High, Low: 24mA, 24mA
Supplier Device Package: 24-SSOP
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 74AC11240DBRG4 Texas Instruments
Description: IC BUFF INVERT 5.5V 24SSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 24-SSOP (0.209", 5.30mm Width), Output Type: 3-State, Mounting Type: Surface Mount, Number of Elements: 2, Logic Type: Buffer, Inverting, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Voltage - Supply: 3V ~ 5.5V, Number of Bits per Element: 4, Current - Output High, Low: 24mA, 24mA, Supplier Device Package: 24-SSOP, Part Status: Discontinued at Digi-Key.
Weitere Produktangebote 74AC11240DBRG4
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
74AC11240DBRG4 74AC11240DBRG4 Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252F74ac11240 Buffers & Line Drivers Octal Buffers/Drvrs