Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > 74AC11240DW
74AC11240DW
74AC11240DW Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252F74ac11240
Hersteller: Texas Instruments
Buffer/Line Driver 8-CH Inverting 3-ST 24-Pin SOIC Tube
auf Bestellung 150 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 41
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 74AC11240DW Texas Instruments
Description: IC BUFF INVERT 5.5V 24SOIC, Packaging: Bulk, Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Output Type: 3-State, Mounting Type: Surface Mount, Number of Elements: 2, Logic Type: Buffer, Inverting, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Voltage - Supply: 3V ~ 5.5V, Number of Bits per Element: 4, Current - Output High, Low: 24mA, 24mA, Supplier Device Package: 24-SOIC, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
74AC11240DW 74AC11240DW Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252F74ac11240 Buffer/Line Driver 8-CH Inverting 3-ST 24-Pin SOIC Tube
auf Bestellung 150 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 41
74AC11240DW 74AC11240DW Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252F74ac11240 Description: IC BUFF INVERT 5.5V 24SOIC
Packaging: Bulk
Package / Case: 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Output Type: 3-State
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 2
Logic Type: Buffer, Inverting
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 3V ~ 5.5V
Number of Bits per Element: 4
Current - Output High, Low: 24mA, 24mA
Supplier Device Package: 24-SOIC
Part Status: Active
auf Bestellung 18075 Stücke:
Mindestbestellmenge: 131
auf Bestellung 530 Stücke:
Mindestbestellmenge: 114
auf Bestellung 3800 Stücke:
Mindestbestellmenge: 114
74AC11240DW 74AC11240DW Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=http%253A%252F%252Fwww.ti.com%252Flit%252Fgpn%252F74ac11240 Buffers & Line Drivers Octal Buffers/Drvrs
auf Bestellung 42 Stücke:
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tube
Output Type: 3-State
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 2
Logic Type: Buffer, Inverting
Voltage - Supply: 3V ~ 5.5V
Number of Bits per Element: 4