Produkte > ON SEMICONDUCTOR > 74ACT240MTCX
74ACT240MTCX
74ACT240MTCX ON Semiconductor
74ac240d.pdf
Hersteller: ON Semiconductor
Buffer/Line Driver 8-CH Inverting 3-ST 20-Pin TSSOP T/R
auf Bestellung 1955 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 735
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 74ACT240MTCX ON Semiconductor
Description: IC BUFFER INVERT 5.5V 20-TSSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Output Type: 3-State, Mounting Type: Surface Mount, Number of Elements: 2, Logic Type: Buffer, Inverting, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V, Number of Bits per Element: 4, Current - Output High, Low: 24mA, 24mA, Supplier Device Package: 20-TSSOP.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
74ACT240MTCX 74ACT240MTCX Hersteller : onsemi 74ac240-d.pdf Description: IC BUFFER INVERT 5.5V 20-TSSOP
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Output Type: 3-State
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 2
Logic Type: Buffer, Inverting
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Number of Bits per Element: 4
Current - Output High, Low: 24mA, 24mA
Supplier Device Package: 20-TSSOP
auf Bestellung 2062 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
Mindestbestellmenge: 3
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: 3-State
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 2
Logic Type: Buffer, Inverting
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Number of Bits per Element: 4