Produkte > NEXPERIA > 74HC173PW,118
74HC173PW,118
74HC173PW,118 Nexperia
74hc_hct173.pdf
Hersteller: Nexperia
Flip Flop D-Type Bus Interface Pos-Edge 3-ST 1-Element 16-Pin TSSOP T/R
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 699
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 74HC173PW,118 Nexperia
Description: IC FF D-TYPE SGL 4-BIT 16-TSSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width), Output Type: Tri-State, Non-Inverted, Mounting Type: Surface Mount, Number of Elements: 1, Function: Master Reset, Type: D-Type, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Voltage - Supply: 2V ~ 6V, Current - Quiescent (Iq): 4 µA, Current - Output High, Low: 7.8mA, 7.8mA, Trigger Type: Positive Edge, Clock Frequency: 95 MHz, Input Capacitance: 3.5 pF, Supplier Device Package: 16-TSSOP, Max Propagation Delay @ V, Max CL: 30ns @ 6V, 50pF, Part Status: Active, Number of Bits per Element: 4.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Output Type: Tri-State, Non-Inverted
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 1
Function: Master Reset
Type: D-Type
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Supply: 2V ~ 6V
Current - Quiescent (Iq): 4 µA
Current - Output High, Low: 7.8mA, 7.8mA
Trigger Type: Positive Edge
Clock Frequency: 95 MHz
Input Capacitance: 3.5 pF
Supplier Device Package: 16-TSSOP
Max Propagation Delay @ V, Max CL: 30ns @ 6V, 50pF
Part Status: Active
Number of Bits per Element: 4
auf Bestellung 1940 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 22
auf Bestellung 4 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 1
Function: Master Reset
Type: D-Type
Voltage - Supply: 2V ~ 6V
Current - Quiescent (Iq): 4 µA
Trigger Type: Positive Edge
Clock Frequency: 95 MHz
Input Capacitance: 3.5 pF
Part Status: Active
Number of Bits per Element: 4
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply: 2V ~ 6V
Clock Frequency: 95 MHz
Input Capacitance: 3.5 pF