Produkte > NEXPERIA > 74HC390D,653
74HC390D,653
74HC390D,653 Nexperia
203545459108513974hc_hct390.pdf
Hersteller: Nexperia
Counter/Divider Dual 4-Bit Decade UP 16-Pin SO T/R
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 74HC390D,653 Nexperia
Description: IC DECADE COUNTER DL 4BIT 16SO, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Number of Elements: 2, Logic Type: Counter, Decade, Reset: Asynchronous, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Direction: Up, Trigger Type: Negative Edge, Supplier Device Package: 16-SO, Part Status: Active, Voltage - Supply: 2 V ~ 6 V, Count Rate: 71 MHz, Number of Bits per Element: 4.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2500
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 2
Logic Type: Counter, Decade
Reset: Asynchronous
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Direction: Up
Trigger Type: Negative Edge
Supplier Device Package: 16-SO
Part Status: Active
Voltage - Supply: 2 V ~ 6 V
Count Rate: 71 MHz
Number of Bits per Element: 4
74HC390D,653 74HC390D,653 Hersteller : NEXPERIA 74HC390D,653.pdf Category: Counters/dividers
Description: IC: digital; decade counter; Ch: 2; CMOS; SMD; SO16; HC; reel,tape
Type of integrated circuit: digital
Case: SO16
Kind of package: reel; tape
Mounting: SMD
Number of channels: 2
Kind of integrated circuit: decade counter
Family: HC
Technology: CMOS
auf Bestellung 747 Stücke:
Mindestbestellmenge: 136
Mindestbestellmenge: 768
Mindestbestellmenge: 768
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 2
Logic Type: Counter, Decade
Reset: Asynchronous
Direction: Up
Trigger Type: Negative Edge
Supplier Device Package: 16-SO
Part Status: Active
Voltage - Supply: 2 V ~ 6 V
Count Rate: 71 MHz