Produkte > NEXPERIA USA INC. > 74HCT14PW,112
74HCT14PW,112
74HCT14PW,112 Nexperia USA Inc.
PHGLS28509-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Nexperia USA Inc.
Description: IC INVERTER 6CH 6-INP 14TSSOP
Packaging: Bulk
Features: Schmitt Trigger
Package / Case: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Logic Type: Inverter
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Current - Output High, Low: 4mA, 4mA
Number of Inputs: 6
Supplier Device Package: 14-TSSOP
Input Logic Level - High: 1.9V ~ 2.1V
Input Logic Level - Low: 1.2V ~ 1.4V
Max Propagation Delay @ V, Max CL: 34ns @ 4.5V, 50pF