Produkte > NEXPERIA USA INC. > 74LV14DB,112
74LV14DB,112
74LV14DB,112 Nexperia USA Inc.
74LV14.pdf
Hersteller: Nexperia USA Inc.
Description: IC INVERT SCHMITT 6CH 1IN 14SSOP
Packaging: Tube
Features: Schmitt Trigger
Package / Case: 14-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Logic Type: Inverter
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Voltage - Supply: 1V ~ 5.5V
Current - Output High, Low: 12mA, 12mA
Number of Inputs: 1
Supplier Device Package: 14-SSOP
Input Logic Level - High: 1.4V ~ 3.85V
Input Logic Level - Low: 0.3V ~ 1.1V
Max Propagation Delay @ V, Max CL: 15ns @ 3.3V, 50pF
Part Status: Obsolete
Number of Circuits: 6
Current - Quiescent (Max): 40 µA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 74LV14DB,112 Nexperia USA Inc.
Description: IC INVERT SCHMITT 6CH 1IN 14SSOP, Packaging: Tube, Features: Schmitt Trigger, Package / Case: 14-SSOP (0.209", 5.30mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Logic Type: Inverter, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Voltage - Supply: 1V ~ 5.5V, Current - Output High, Low: 12mA, 12mA, Number of Inputs: 1, Supplier Device Package: 14-SSOP, Input Logic Level - High: 1.4V ~ 3.85V, Input Logic Level - Low: 0.3V ~ 1.1V, Max Propagation Delay @ V, Max CL: 15ns @ 3.3V, 50pF, Part Status: Obsolete, Number of Circuits: 6, Current - Quiescent (Max): 40 µA.