Produkte > NEXPERIA USA INC. > 74LV14PW,112
74LV14PW,112
74LV14PW,112 Nexperia USA Inc.
74LV14.pdf
Hersteller: Nexperia USA Inc.
Description: IC INVERTER 6CH 1-INP 14TSSOP
Packaging: Tube
Features: Schmitt Trigger
Package / Case: 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Logic Type: Inverter
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Voltage - Supply: 1V ~ 5.5V
Current - Output High, Low: 12mA, 12mA
Number of Inputs: 1
Supplier Device Package: 14-TSSOP
Input Logic Level - High: 1.4V ~ 3.85V
Input Logic Level - Low: 0.3V ~ 1.1V
Max Propagation Delay @ V, Max CL: 15ns @ 3.3V, 50pF