Produkte > NEXPERIA USA INC. > 74LVC16240ADL,118
74LVC16240ADL,118
74LVC16240ADL,118 Nexperia USA Inc.
74LVC16240A.pdf
Hersteller: Nexperia USA Inc.
Description: IC BUFFER INVERT 3.6V 48SSOP
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width)
Output Type: 3-State
Mounting Type: Surface Mount
Number of Elements: 4
Logic Type: Buffer, Inverting
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Voltage - Supply: 1.2V ~ 3.6V
Number of Bits per Element: 4
Current - Output High, Low: 24mA, 24mA
Supplier Device Package: 48-SSOP
Part Status: Not For New Designs
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 74LVC16240ADL,118 Nexperia USA Inc.
Description: IC BUFFER INVERT 3.6V 48SSOP, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width), Output Type: 3-State, Mounting Type: Surface Mount, Number of Elements: 4, Logic Type: Buffer, Inverting, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), Voltage - Supply: 1.2V ~ 3.6V, Number of Bits per Element: 4, Current - Output High, Low: 24mA, 24mA, Supplier Device Package: 48-SSOP, Part Status: Not For New Designs.
Weitere Produktangebote 74LVC16240ADL,118
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
74LVC16240ADL,118 74LVC16240ADL,118 Hersteller : Nexperia 74LVC16240A-1319861.pdf Buffers & Line Drivers 3.3V 16-BIT DRVR 3-S