Produkte > NXP USA INC. > 74LVC2G66DC-Q100125
74LVC2G66DC-Q100125
74LVC2G66DC-Q100125 NXP USA Inc.
74LVC2G66_Q100.pdf
Hersteller: NXP USA Inc.
Description: SPST, 2 FUNC
Packaging: Bulk
Part Status: Active
Package / Case: 8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
On-State Resistance (Max): 10Ohm
-3db Bandwidth: 500MHz
Supplier Device Package: 8-VSSOP
Voltage - Supply, Single (V+): 1.65V ~ 5.5V
Charge Injection: 7.5pC
Crosstalk: -56dB @ 1MHz
Switch Circuit: SPST - NO
Multiplexer/Demultiplexer Circuit: 1:1
Switch Time (Ton, Toff) (Max): 3.9ns, 5ns
Current - Leakage (IS(off)) (Max): 5µA
Number of Circuits: 2
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 74LVC2G66DC-Q100125 NXP USA Inc.
Description: SPST, 2 FUNC, Packaging: Bulk, Part Status: Active, Package / Case: 8-VFSOP (0.091", 2.30mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA), On-State Resistance (Max): 10Ohm, -3db Bandwidth: 500MHz, Supplier Device Package: 8-VSSOP, Voltage - Supply, Single (V+): 1.65V ~ 5.5V, Charge Injection: 7.5pC, Crosstalk: -56dB @ 1MHz, Switch Circuit: SPST - NO, Multiplexer/Demultiplexer Circuit: 1:1, Switch Time (Ton, Toff) (Max): 3.9ns, 5ns, Current - Leakage (IS(off)) (Max): 5µA, Number of Circuits: 2.