Produkte > GRAYHILL INC. > 76RSB12ST
76RSB12ST
76RSB12ST Grayhill Inc.
76-78-dpdt-datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROCKER DIP SPST 0.15A 30V
Packaging: Tube
Features: Tape Seal
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 30VDC
Current Rating (Amps): 150mA
Mounting Type: Through Hole
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: SPST
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Rocker
Height Above Board: 0.292" (7.41mm)
Actuator Level: Flush, Recessed
Washable: Yes
Contact Material: Copper Alloy
Part Status: Active
Number of Positions: 12
auf Bestellung 4999 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 76RSB12ST Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROCKER DIP SPST 0.15A 30V, Packaging: Tube, Features: Tape Seal, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 30VDC, Current Rating (Amps): 150mA, Mounting Type: Through Hole, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: SPST, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Rocker, Height Above Board: 0.292" (7.41mm), Actuator Level: Flush, Recessed, Washable: Yes, Contact Material: Copper Alloy, Part Status: Active, Number of Positions: 12.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
76RSB12ST 76RSB12ST Hersteller : Grayhill grhls01225-1.pdf DIP Switches/SIP Switches DIP Switch SPST 12 Pos Tape Seal