Produkte > ATC / KYOCERA AVX > 800B101JT500XT1K
800B101JT500XT1K
800B101JT500XT1K ATC / KYOCERA AVX
800B-2899711.pdf
Hersteller: ATC / KYOCERA AVX
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 500V 100pF Tol 5% Las Mkg
auf Bestellung 1572 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 800B101JT500XT1K ATC / KYOCERA AVX
Description: CAP CER 100PF 500V C0G/NP0 1111, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR, Voltage - Rated: 500V, Package / Case: 1111 (2828 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.070" (1.78mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
800B101JT500XT1K 800B101JT500XT1K Hersteller : KYOCERA AVX 800B.pdf Description: CAP CER 100PF 500V C0G/NP0 1111
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Features: High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Voltage - Rated: 500V
Package / Case: 1111 (2828 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.070" (1.78mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 pF
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Voltage - Rated: 500V
Part Status: Active
Capacitance: 100 pF
Mindestbestellmenge: 2
800B101JT500XT1K 800B101JT500XT1K Hersteller : KYOCERA AVX 800B-2899711.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 500V 100pF Tol 5% Las Mkg
800B101JT500XT1K 800B101JT500XT1K Hersteller : KYOCERA AVX Components 800b.pdf Cap Ceramic 100pF 500V C0G 5% Pad SMD 1111 125°C T/R