80NHG000B
80NHG000B Bussmann / Eaton
Eaton_bus-ele_ds_2142_nh_din_dual_indication_fuse_links.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Industrial & Electrical Fuses 80A 500V GL/GG SIZE 000 DUAL IN
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 80NHG000B Bussmann / Eaton
Description: FUSE SQUARE 80A 500VAC/250VDC, Packaging: Bulk, Features: Indicating, Package / Case: Rectangular, Blade, Size / Dimension: 2.126" L x 0.827" W x 1.693" H (54.00mm x 21.00mm x 43.00mm), Fuse Type: Square, Current Rating (Amps): 80A, Mounting Type: Requires Holder, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: VDE, Class: NH, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA, Voltage Rating - AC: 500 VAC, Voltage Rating - DC: 250 VDC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
80NHG000B 80NHG000B Hersteller : Eaton - Bussmann Electrical Division bus-iec-ds-10164-nh500voltsfuselinks.pdf Description: FUSE SQUARE 80A 500VAC/250VDC
Packaging: Bulk
Features: Indicating
Package / Case: Rectangular, Blade
Size / Dimension: 2.126" L x 0.827" W x 1.693" H (54.00mm x 21.00mm x 43.00mm)
Fuse Type: Square
Current Rating (Amps): 80A
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Fast Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: VDE
Class: NH
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 120kA
Voltage Rating - AC: 500 VAC
Voltage Rating - DC: 250 VDC
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
80NHG000B 80NHG000B Hersteller : EATON BUSSMANN bus-iec-ds-10164-nh500voltsfuselinks.pdf Description: EATON BUSSMANN - 80NHG000B - Sicherung für Industrie-/Elektroanlagen, Klasse gG/gL, NH DIN, 80 A, 500 V, 250 V
tariffCode: 85361050
productTraceability: No
rohsCompliant: NA
Nennspannung V AC: 500V
Nennspannung, V DC: 250V
Sicherungsstrom: 80A