825PHC700K
825PHC700K Cornell Dubilier Knowles
PHC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 8.2UF 10% 700VDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Features: Low ESR, Low ESL
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 400V
Voltage Rating - DC: 700V
Part Status: Active
Capacitance: 8.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.6 mOhms
Size / Dimension: 1.614" Dia x 2.165" L (41.00mm x 55.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 825PHC700K Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 8.2UF 10% 700VDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Features: Low ESR, Low ESL, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 400V, Voltage Rating - DC: 700V, Part Status: Active, Capacitance: 8.2 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 4.6 mOhms, Size / Dimension: 1.614" Dia x 2.165" L (41.00mm x 55.00mm).
Weitere Produktangebote 825PHC700K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
825PHC700K 825PHC700K Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PHC.pdf Film Capacitors 8.2uF 10% tol. FILM