Produkte > 83C > 83CNQ100A
83CNQ100A
VS-83CNQ080A%2C100A.pdf
Hersteller:
auf Bestellung 62500 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 83CNQ100A
Description: DIODE MOD SCHOTT 100V 40A D61-8, Packaging: Bulk, Package / Case: D-61-8, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A, Supplier Device Package: D-61-8, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 80 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.5 mA @ 100 V.
Weitere Produktangebote 83CNQ100A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
83CNQ100A 83CNQ100A Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-83CNQ080A%2C100A.pdf Description: DIODE MOD SCHOTT 100V 40A D61-8
Packaging: Bulk
Package / Case: D-61-8
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A
Supplier Device Package: D-61-8
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 80 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.5 mA @ 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
83CNQ100A 83CNQ100A Hersteller : Vishay Semiconductors VS-83CNQ080A%2C100A.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 100V 80A Schottky D61-8