Produkte > IOR > 83CNQ100ASM
83CNQ100ASM IOR
VS-83CNQ080A,100A.pdf
Hersteller: IOR
2005
auf Bestellung 28 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 83CNQ100ASM IOR
Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 40A D618SM, Packaging: Bulk, Package / Case: D-61-8-SM, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A, Supplier Device Package: D-61-8-SM, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 80 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.5 mA @ 100 V.
Weitere Produktangebote 83CNQ100ASM
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
83CNQ100ASM 83CNQ100ASM Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-83CNQ080A,100A.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 40A D618SM
Packaging: Bulk
Package / Case: D-61-8-SM
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A
Supplier Device Package: D-61-8-SM
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1 V @ 80 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.5 mA @ 100 V