Produkte > IR > 85CNQ015ASL
85CNQ015ASL IR
VS-85CNQ015APbF.pdf
Hersteller: IR
auf Bestellung 2100 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 85CNQ015ASL IR
Description: DIODE ARR SCHOTT 15V 40A D618SL, Packaging: Bulk, Package / Case: D-61-8-SL, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A, Supplier Device Package: D-61-8-SL, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 15 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 450 mV @ 80 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 mA @ 15 V.
Weitere Produktangebote 85CNQ015ASL
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
85CNQ015ASL 85CNQ015ASL Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-85CNQ015APbF.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 15V 40A D618SL
Packaging: Bulk
Package / Case: D-61-8-SL
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 40A
Supplier Device Package: D-61-8-SL
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 15 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 450 mV @ 80 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 mA @ 15 V