930C4P47K-F
930C4P47K-F Knowles / Illinois Capacitor
930.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 0.47uF 400V 10%
auf Bestellung 32 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 930C4P47K-F Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Voltage Rating - DC: 400V, Capacitance: 0.47 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 32 mOhms, Size / Dimension: 0.472" Dia x 1.260" L (12.00mm x 32.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
930C4P47K-F 930C4P47K-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 930.pdf Film Capacitors 0.47uF 400V 10%
auf Bestellung 158 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
930C4P47K-F 930C4P47K-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 930.pdf Description: CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 250V
Voltage Rating - DC: 400V
Capacitance: 0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 32 mOhms
Size / Dimension: 0.472" Dia x 1.260" L (12.00mm x 32.00mm)