935C1W10K-F
935C1W10K-F Cornell Dubilier Knowles
935.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 10UF 10% 100VDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Frequency, Switching
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 70V
Voltage Rating - DC: 100V
Part Status: Active
Capacitance: 10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 9 mOhms
Size / Dimension: 0.803" Dia x 1.500" L (20.40mm x 38.10mm)
auf Bestellung 1470 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 935C1W10K-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 10UF 10% 100VDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Frequency, Switching, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 70V, Voltage Rating - DC: 100V, Part Status: Active, Capacitance: 10 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 9 mOhms, Size / Dimension: 0.803" Dia x 1.500" L (20.40mm x 38.10mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
935C1W10K-F 935C1W10K-F Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 935.pdf Film Capacitors POLY MET 100V 10uF
auf Bestellung 71 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
935C1W10K-F 935C1W10K-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 935.pdf Film Capacitors POLY MET 100V 10uF
auf Bestellung 71 Stücke:
935C1W10K-F 935C1W10K-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 935.pdf Film Capacitors POLY MET 100V 10uF