940C10P47K-F
940C10P47K-F Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
940C.pdf
Hersteller: Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Film Capacitors 1000V .47uF
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 940C10P47K-F Knowles / Cornell Dubilier (CDE)
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 1KVDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Part Status: Active, Capacitance: 0.47 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms, Size / Dimension: 0.945" Dia x 1.339" L (24.00mm x 34.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
940C10P47K-F 940C10P47K-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 940C.pdf Description: CAP FILM 0.47UF 10% 1KVDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Part Status: Active
Capacitance: 0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms
Size / Dimension: 0.945" Dia x 1.339" L (24.00mm x 34.00mm)
auf Bestellung 2844 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
940C10P47K-F 940C10P47K-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 940C.pdf Film Capacitors 1000V .47uF
auf Bestellung 14 Stücke:
940C10P47K-F 940C10P47K-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 940C.pdf Film Capacitors 1000V .47uF