940C12W1K-F
940C12W1K-F Cornell Dubilier - CDE
940C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 1200V 1uF
auf Bestellung 105 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 940C12W1K-F Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 1UF 10% 1.2KVDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Part Status: Active, Capacitance: 1 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms, Size / Dimension: 1.299" Dia x 1.811" L (33.00mm x 46.00mm).
Weitere Produktangebote 940C12W1K-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
940C12W1K-F 940C12W1K-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 940C.pdf Description: CAP FILM 1UF 10% 1.2KVDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Part Status: Active
Capacitance: 1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms
Size / Dimension: 1.299" Dia x 1.811" L (33.00mm x 46.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
940C12W1K-F 940C12W1K-F Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 940C.pdf Film Capacitors 1200V 1uF
Produkt ist nicht verfügbar
940C12W1K-F 940C12W1K-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 940C.pdf Film Capacitors 1200V 1uF