940C16P68K-F
940C16P68K-F Cornell Dubilier - CDE
940C.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Film Capacitors 0.68uF 1600V 10%
auf Bestellung 63 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details 940C16P68K-F Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP FILM 0.68UF 1.6KVDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV), Part Status: Active, Capacitance: 0.68 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 6 mOhms, Size / Dimension: 1.280" Dia x 1.811" L (32.50mm x 46.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
940C16P68K-F 940C16P68K-F Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 940C.pdf Film Capacitors 0.68uF 1600V 10%
auf Bestellung 44 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
940C16P68K-F 940C16P68K-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 940C.pdf Description: CAP FILM 0.68UF 1.6KVDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV)
Part Status: Active
Capacitance: 0.68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 6 mOhms
Size / Dimension: 1.280" Dia x 1.811" L (32.50mm x 46.00mm)