Produkte > CORNELL DUBILIER > 940C20P15K-F
940C20P15K-F
940C20P15K-F Cornell Dubilier
940c.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Film 0.15uF 2000V PP 10%( 19.5 X 46mm) Axial 0.007 Ohm 105°C
auf Bestellung 2850 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 50
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 940C20P15K-F Cornell Dubilier
Description: CAP FILM 0.15UF 10% 2KVDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Part Status: Active, Capacitance: 0.15 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 7 mOhms, Size / Dimension: 0.768" Dia x 1.811" L (19.50mm x 46.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
940C20P15K-F 940C20P15K-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 940C.pdf Description: CAP FILM 0.15UF 10% 2KVDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Part Status: Active
Capacitance: 0.15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 7 mOhms
Size / Dimension: 0.768" Dia x 1.811" L (19.50mm x 46.00mm)
auf Bestellung 8819 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
940C20P15K-F 940C20P15K-F Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 940C.pdf Film Capacitors 0.15uF 2kV 10%
auf Bestellung 65 Stücke:
940C20P15K-F 940C20P15K-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 940C.pdf Film Capacitors 0.15uF 2kV 10%
auf Bestellung 123 Stücke:
940C20P15K-F 940C20P15K-F Hersteller : Cornell Dubilier 940c.pdf Cap Film 0.15uF 2000V PP 10%( 19.5 X 46mm) Axial 0.007 Ohm 105°C