Produkte > CORNELL DUBILIER > 940C20P47K-F
940C20P47K-F
940C20P47K-F Cornell Dubilier
940c.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Film 0.47uF 2000V PP 10%( 32 X 46mm) Axial 0.006 Ohm 105°C
auf Bestellung 354 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 11
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 940C20P47K-F Cornell Dubilier
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 2KVDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Part Status: Active, Capacitance: 0.47 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 6 mOhms, Size / Dimension: 1.260" Dia x 1.811" L (32.00mm x 46.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
940C20P47K-F 940C20P47K-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 940C.pdf Film Capacitors 2kV .47uF
auf Bestellung 56 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
940C20P47K-F 940C20P47K-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 940C.pdf Description: CAP FILM 0.47UF 10% 2KVDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Part Status: Active
Capacitance: 0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 6 mOhms
Size / Dimension: 1.260" Dia x 1.811" L (32.00mm x 46.00mm)
auf Bestellung 1190 Stücke:
940C20P47K-F 940C20P47K-F Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 940C.pdf Film Capacitors 2kV .47uF
auf Bestellung 77 Stücke:
940C20P47K-F 940C20P47K-F Hersteller : CORNELL DUBILIER 1748174.pdf Description: CORNELL DUBILIER - 940C20P47K-F - CAPACITOR POLYPROPYLENE PP FILM 0.47UF,
tariffCode: 85322500
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
auf Bestellung 45 Stücke:
940C20P47K-F 940C20P47K-F Hersteller : Cornell Dubilier 940c.pdf Cap Film 0.47uF 2000V PP 10%( 32 X 46mm) Axial 0.006 Ohm 105°C
auf Bestellung 5 Stücke: