Produkte > CORNELL DUBILIER > 940C20P56K-F
940C20P56K-F
940C20P56K-F Cornell Dubilier
940c.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Film 0.56uF 2000V PP 10%( 31 X 54mm) Axial 0.007 Ohm 105°C
auf Bestellung 600 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 940C20P56K-F Cornell Dubilier
Description: CAP FILM 0.56UF 10% 2KVDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 2000V (2kV), Part Status: Active, Capacitance: 0.56 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 7 mOhms, Size / Dimension: 1.220" Dia x 2.126" L (31.00mm x 54.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
940C20P56K-F 940C20P56K-F Hersteller : Cornell Dubilier 940c.pdf Cap Film 0.56uF 2000V PP 10%( 31 X 54mm) Axial 0.007 Ohm 105°C
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
940C20P56K-F 940C20P56K-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 940C.pdf Film Capacitors 2kV 0.56uF
auf Bestellung 49 Stücke:
940C20P56K-F 940C20P56K-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 940C.pdf Description: CAP FILM 0.56UF 10% 2KVDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 2000V (2kV)
Part Status: Active
Capacitance: 0.56 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 7 mOhms
Size / Dimension: 1.220" Dia x 2.126" L (31.00mm x 54.00mm)
auf Bestellung 1196 Stücke:
auf Bestellung 100 Stücke:
Mindestbestellmenge: 4