940C30P15K-F
940C30P15K-F Knowles / Illinois Capacitor
940C.pdf
Hersteller: Knowles / Illinois Capacitor
Film Capacitors 3kV .15uF
auf Bestellung 255 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 940C30P15K-F Knowles / Illinois Capacitor
Description: CAP FILM 0.15UF 10% 3KVDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 500V, Voltage Rating - DC: 3000V (3kV), Part Status: Active, Capacitance: 0.15 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 8 mOhms, Size / Dimension: 1.063" Dia x 1.811" L (27.00mm x 46.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
940C30P15K-F 940C30P15K-F Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) 940C.pdf Film Capacitors 3kV .15uF
auf Bestellung 267 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
940C30P15K-F 940C30P15K-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 940C.pdf Film Capacitors 3kV .15uF
auf Bestellung 382 Stücke:
940C30P15K-F 940C30P15K-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 940C.pdf Description: CAP FILM 0.15UF 10% 3KVDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: High Pulse, DV/DT
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 500V
Voltage Rating - DC: 3000V (3kV)
Part Status: Active
Capacitance: 0.15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 8 mOhms
Size / Dimension: 1.063" Dia x 1.811" L (27.00mm x 46.00mm)