Produkte > CORNELL DUBILIER > 942C10P47K-F
942C10P47K-F
942C10P47K-F Cornell Dubilier
942c.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Film 0.47uF 1000V PP 10% (24 X 46mm) Axial 105°C
auf Bestellung 175 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 25
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 942C10P47K-F Cornell Dubilier
Description: CAP FILM 0.47UF 10% 1KVDC AXIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 400V, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Capacitance: 0.47 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms, Size / Dimension: 0.945" Dia x 1.811" L (24.00mm x 46.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
942C10P47K-F 942C10P47K-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 942C.pdf Description: CAP FILM 0.47UF 10% 1KVDC AXIAL
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC: 400V
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Capacitance: 0.47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms
Size / Dimension: 0.945" Dia x 1.811" L (24.00mm x 46.00mm)
auf Bestellung 1562 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
942C10P47K-F 942C10P47K-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 942C.pdf Film Capacitors 0.47uF 1kV 10%
auf Bestellung 32 Stücke:
942C10P47K-F 942C10P47K-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE 942C.pdf Film Capacitors 0.47uF 1kV 10%