Produkte > CORNELL DUBILIER > 942C16P68K-F
942C16P68K-F
942C16P68K-F Cornell Dubilier
942.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Film 0.68uF 1600V PP 10% (31.5 X 64mm) Axial 105°C
auf Bestellung 125 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 942C16P68K-F Cornell Dubilier
Description: CAP FILM 0.68UF 1.6KVDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 460V, Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV), Capacitance: 0.68 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms, Size / Dimension: 1.240" Dia x 2.520" L (31.50mm x 64.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
942C16P68K-F 942C16P68K-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 942C.pdf Description: CAP FILM 0.68UF 1.6KVDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC: 460V
Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV)
Capacitance: 0.68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5 mOhms
Size / Dimension: 1.240" Dia x 2.520" L (31.50mm x 64.00mm)
auf Bestellung 98 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
942C16P68K-F 942C16P68K-F Hersteller : Cornell Dubilier 942.pdf Cap Film 0.68uF 1600V PP 10% (31.5 X 64mm) Axial 105°C
Produkt ist nicht verfügbar
942C16P68K-F 942C16P68K-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 942C.pdf Film Capacitors 0.68uF 1600V