Produkte > CORNELL DUBILIER > 942C16S68K-F
942C16S68K-F
942C16S68K-F Cornell Dubilier
942.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier
Cap Film 0.068uF 1600V PP 10% (19 X 34mm) Axial 105°C
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 34
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 942C16S68K-F Cornell Dubilier
Description: CAP FILM 0.068UF 1.6KVDC AXIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: High Pulse, DV/DT, Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 460V, Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV), Capacitance: 0.068 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 6 mOhms, Size / Dimension: 0.748" Dia x 1.339" L (19.00mm x 34.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
942C16S68K-F 942C16S68K-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor 942C.pdf Film Capacitors 1600V 0.068uF
auf Bestellung 72 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
942C16S68K-F 942C16S68K-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles 942C.pdf Description: CAP FILM 0.068UF 1.6KVDC AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Voltage Rating - AC: 460V
Voltage Rating - DC: 1600V (1.6kV)
Capacitance: 0.068 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 6 mOhms
Size / Dimension: 0.748" Dia x 1.339" L (19.00mm x 34.00mm)
auf Bestellung 67 Stücke:
Mindestbestellmenge: 2
942C16S68K-F 942C16S68K-F Hersteller : Cornell Dubilier 942.pdf Cap Film 0.068uF 1600V PP 10% (19 X 34mm) Axial 105°C